ÇETİNLER ELEKTRİK YAPI MLZ. MET.VE İNŞ.SAN.TİC. LTD.ŞTİ

 

                                                 Süreyyapaşa Cad. No:47 Pendik/ İSTANBUL

Tel: (0216) 390 87 96 - 354 28 05 Fax: (0216) 390 28 38 E-posta: cetinler@cetinler.com.tr      www.cetinler.com.tr

Çetinler Sistem Akıllı Ev Sistemleri,Network,Elektrik,Güvenlik Sistemleri Anasayfa Hizmetler Referanslar Bize Ulaşın Partnerler Hakkımızda

 

KNX-Instabus Bina Kontrol Sistemi

 

Kolay,

Daha Kolay Olabilir mi?  KNX instabus!

Sorun değil: Theben KNX-instabus teknolojisi yaşamınızdaki mutlulukları artırır. Çünkü, onunla evinizdeki veya dairenizdeki birçok olanak gerçek olur. Örneğin; KNX bus hattına bağlanmış  bulunan her aydınlatma anahtarından herhangi bir lambayı veya aynı anda jaluzileri kumanda etme gibi.

Theben instabus ile bunların hepsi çok kolay, çünkü her şey birbiri ile bağlantılı çalışır.

Çözüm,

Ana elektrik tesisatına ek olarak yapılan ve iki damarlı tesisat hattı KNX ile sağlanır.

Bu hat, evde veya dairenizde bulunan bütün cihazları ve fonksiyonları birbirine bağlar. Bu hat sayesinde evde bulunan bütün ısıtma, aydınlatma, jaluzi ve güneşlikler, hırsızlığa karşı güvenlik sistemi ve yangın alarm sistemi gibi daha pek çok fonksiyonlar kumanda edilebilir ve denetlenebilir.

Diğer bir avantajı ise : Kolay döşenmesi. Diğer bilinen, sıradan tesisat sistemlerinde olduğundan çok daha çabuk ve kolay döşenir. İşte, size Theben instabus tesisatının ekonomik olmasını sağlayan bir sebep daha.

 

Bağımsız olmak için  KNX-instabus!

Düşünün bir kere : Tatildesiniz ve aklınıza birden önemli bir şey geliyor. ışığınızı veya kahve makinenizi kapatmayı unuttunuz. Telaş etmeyin.

 

KNX-instabus size bu durumda da yardımcı oluyor. Aramanız yeterli. Onu, cep telefonunuzdan arıyorsunuz ve söz konusu elektrik beslemeyi iptal ediyorsunuz. Bu cep telefonunuzdaki mesajları gözden geçirmeniz kadar kolay gerçekleşiyor. Nerede olursanız olun, telefon hattınız aracılığı ile KNX-instabus fonksiyonlarını kontrol ve kumanda edebiliyorsunuz.

 

Tatilinizin tadını iyice çıkarabilmeniz için size telefon hattına bağlanabilen bir bağlantı kutusu veriyoruz. Bu sistem, günlük yaşantınızda da güvenlik sağlıyor. Evin giriş bölümündeki bir kontrol panelinden, evin son durumu ile ilgili bütün bilgileri alabiliyor ve kumanda edebiliyorsunuz. Cam kapalı mı? Isıtma sistemi açık mı? Böylece, aydınlatmayı veya diğer kullanıcıları da merkezi olarak buradan açıp kapayabiliyorsunuz.

Konforlu bir Şekilde Ekonomik Isınma

 

Isıtma tesisatınız, Theben instabus ile bağlanmış ise evde sürekli istediğiniz ısıyı ayarlayabilir ve bunun yanında tasarruf edebilirsiniz. · Böylece, siz sadece sürekli sağlıklı sıcaklığa sahip olmakla kalmaz aynı zamanda: ayrı ayrı oda sıcaklık kontrol cihazı ve pencere kontrolü sayesinde yılda % 30'a varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ayrıca tüketim yönetimi ile: yüksek enerji tüketimli cihazların, örneğin çamaşır makineleri gibi, otomatik olarak daha uygun tarifeli zamanlarda çalıştırılması sağlanır.

 

 

Akıllı Ev Sistemleri